Своєчасне виявлення зниження слуху допоможе запобігти незворотні наслідки. При необхідності перевірити слух пацієнтам медичного центру «Меділор» у Хмельницькому  призначають аудіограму. Що це таке, коли така процедура показана і як розшифрувати аудіограму?

Що таке аудіометрія?

Існує два типи аудиометрии - визначення слухової чутливості:

  • мовна;
  • апаратна тональна.

Як правило, мовна аудіометрія застосовується при первинних оглядах і на медичних комісіях. Без спеціального обладнання і в повній тиші отоларинголог вимовляє слова, щоб пацієнт зміг повторити фрази. Така перевірка відбувається на відстані шести метрів між лікарем і перевіряється, а гучність вимовних доктором фраз поступово знижується.

Якщо ж в процесі мовного тестування у пацієнта виникли труднощі, отоларингологи використовують більш детальний спосіб визначення гостроти слуху. Тональна апаратна аудіометрія визначає працездатність обох вух окремо і стан кожного з них. За допомогою апаратури і зміни децибелів на різних частотах вимірюється чутливість і поріг чутності вух. Спосіб тональної аудіометрії застосовується для визначення слуху і дорослих, і дітей.

Апаратна аудіограма - це метод перенесення на графік відображення здатності людини чути звуки різних частот і інтенсивності. За допомогою такого дослідження лікарі визначають гостроту слуху та виявлення патології слухового апарату в сприйнятті звукових коливань.

Аудіограма допомагає визначити чи є зниження слуху і наскільки запущена ситуація, а також виявляє порушення в різних ділянках вуха.

Зниження гостроти слуху відбувається з кількох причин:

  • загибель звуковосприймаючих  волосків у внутрішньому вусі - нейросенсорна, або сенсоневральна туговухість;
  • порушення звукопровідності на якій-небудь ділянці вуха - кондуктивна приглухуватість;
  • два фактори одночасно;
  • пошкодження нерва або кори мозку, що відповідають за сприйняття звуку (невральна, або коркова), яке діагностується іншими способами, ніж три попередні.

При призначенні дослідження лікар розповідає, як пройти аудіометрію при погіршенні слуху і при якому методі дослідження слуху використовуються аудіометри.

Для запису на прийом до лікарів медичного центру «Меділор» у Хмельницькому  Ви можете звернутися:

"Меділор", медичний центр, слухові апарати у Хмельницькому

Хмельницький, Вулиця Кам'янецька, 78

+380(96)082-67-52, +380(38)265-01-24

Хмельницький, Вулиця Панаса Мирного, 18/1-Б

 

+380(97)498-14-96