Масаж-це незамінний елемент у розвитку дитини до року , так як більшість новонароджених можуть вважатися здоровими лише умовно і саме масаж, гімнастика, водні процедури і свіже повітря повністю відновлюють їх здоров’я. Масаж можна робити курсами, використовуючи професійний досвід масажиста, а можна і самостійно, освоївши основні прийоми.


Якщо до року не займатися з дитиною масажем, гімнастикою, водними процедурами і не гуляти на свіжому повітрі (не менше трьох годин на добу при будь-якій погоді), то до року він не навчиться ходити ( слабкість м’язів), буде часто хворіти на простудні захворювання (порушення імунітету), погано їсти (причиною може бути анемія) і спати (порушення з боку нервової системи). Надалі через слабкість м’язів у таких дітей формуються порушення постави, багато з них страждають хронічними захворюваннями.
.
Масаж і гімнастику можна проводити дітям з 1,5 — 2 місяців. Іноді масаж призначається і в більш ранні терміни, але це вже за спеціальними показаннями. Особливо показані масаж і гімнастика:

недоношеним дітям, дітям і дітям, які народилися з малою вагою;
при відставанні дитини у фізичному розвитку;
після одужання (наприклад, після застуди);
при рахіті;
при схильності до ожиріння;
при різних захворюваннях кістково-м’язової та нервової систем.

Записатися на прийом до медичного центру "Меділор":

Меділор", медичний центр, слухові апарати у Хмельницькому

Хмельницький, Вулиця Кам'янецька, 78

+380(96)082-67-52, +380(38)265-01-24

Хмельницький, Вулиця Панаса Мирного, 18/1-Б

+380(97)498-14-96